Ana Sayfa  /  Kim Kimdir?  /   İ.Hakkı Gündoğdu
  • Facebook da Paylaş
  • 07-06-2013
  • 0 yorum
  • 3966 okunma
 İ.Hakkı Gündoğdu

 

                                                                         İBRAHİM HAKKI GÜNDOĞDU

 

1954 Trabzon doğumlu. KTÜ Fatih Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilgiler bölümünden mezunu oldu,

Anadolu Üniversitesi Tarih bölümünde lisans tamamladı. Uzun yıllar Milli Eğitimde ve Dershaneci olarak eğitimcilik yaptı.. Edebiyat ve resim sanatında çalışmalarda bulundu.. Bu alanlarda halen çalışmalarını sürdürmekte..

Sosyal Alanda: İki dönem Karadeniz Yazarlar Birliği Genel Başkanlığında bulundu.

Uzunsokak ve Karadeniz Günlüğü dergilerinin kurucusu oldu. Ortadoğu, Karadeniz, Ayyıldız, Günebakış Gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. Başta Töre, Türk Edebiyatı, Nizam-ı Alem, Otuzuncuharf ve Şiir Çıkmazı olmak üzere bazı Edebiyat ve Fikir Dergilerinde yazı, şiir ve desenleri yayınlandı. Trabzon’da iki kişisel resim sergisi (1976 ve 1991) açtı, birçok karma sergiye katıldı.

Eğitim, Sosyal, Siyasi, Sanat ve edebi yazılar yazdı. Birçok şehirde bu konularda konferanslar verdi.

Eğitim Alanında 30 yıl: Milli Eğitimde (Giresun ve Trabzon’da) (1979 -1987) öğretmenlik görevinde bulundu. Kurucusu olduğu Özel Trabzon Işık Dershanesinde 1987- 1998, Özel Zorlu Final Dershanesinde 1998 - 2003, Özel Kadıköy Bir Teori Dershanesi (2003 – 2006) yöneticilik ve öğretmenlik yaptı. Kadıköy ve Kocaeli Gölcük de İlk Yarış Dershanesi Kurucusu oldu.. 2008 de devretti.. Eğitimde bazı başarıları: Yöneticiliğini yaptığı dershanelerde 1996 da ÖSS Türkiye 1.si, ÖYS de

Türkiye 5. si çıkardı. 1987 - 2000 arasında Türkiye 11., 12., 17., 18., 20., 21., 23., 27., 33., 46., 76. ve ilk 300 de onlarca öğrenciyi kazandırdı.. Ayrıca bu dönemlerde Eğitim konusunda gazete ve dergilerde yazıları yayınlandı.. “Eğitimde Başarının Sırları” adlı eseri Bizim Kitaplar Yayınevinden çıkarak Türkiye çapında satışa sunuldu. Birçok il ve ilçede eğitimle ilgili konferanslar verdi..

 Halen, İstanbul'da İdeha ve Gravga Grup ajanslarının Sanat Yönetmenliğini yapmakta. Tasarladığı ve yazıp projelendirdiği: Kadim Avrasya, İkiz Şehirler, Oto Stop, Lezzet Yarat, Anadolu İzdivacı TV Programları ve ŞAHFERMAN ile EFSAHUN iki dizi senaryosu çalışmalarına devam etmektedir.. Ayrıca Alp Büyüyor çocuk dizi senaryosu ve çocuk programları da mevcuttur.. Eserleri: Küresel Değişim ve Türkiye(fikir), Sevmek Yalın Kılıçtır(şiir), Eğitimde Başarının Sırları(eğitim- fikir), Tarih(öss), Mistik Metal(şiir), Aşka Kum Saymak(deneme),

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Başlıklar