Ana Sayfa  /  Makaleleri  /  Kaddafi'nin Linç Edilerek Öldürülmesi Üzerine...
 • Facebook da Paylaş
 • 07-06-2013
 • 4 yorum
 • 1737 okunma
Kaddafi'nin Linç Edilerek Öldürülmesi Üzerine...

Evet kabul etmeliyiz ki Kaddafi bir diktatördü.Bütün diktatörler gibi kötüydü.

Benim anlamakta güçlük çektiğim şey,savaşın da bir onuru olması gerektiğine dair söylenmiş bunca söze rağmen, tekbir sesleriyle Kaddafi'yi linç ederek katledenlerin başta Fransa olmak üzere bölgede kurgulanan oyuna nasıl da alet olduklarının farkında olmamalarıdır.

Bölgeyi; kurşunsuz, süper ve normal diye bölenlerin olayları izlerken ki sevinç profilleri yerine endişeli bakışlar sahibi olmamız gerekirken içinde bulunduğumuz psikolojiyi yadırgadığımı itiraf etmeliyim.

1974 KIBRIS BARIŞ HAREKATI SIRASINDA "ÜLKEM VE ORDUM, DOSTUMUZ TÜRKİYE'NİN EMRİNDEDİR diyen Kaddafi'nin en azından Sarkozy den daha fazla hatırı olmalı.Dönemin gazetelerinde sırtında ki uçak mermisini nakliye uçağına yüklerken çekilmiş fotoğrafın bir hatırı olmalı.

Dün Saddam asılırken gösteriler düzenleyenlere sormak lazım Saddamın diktatörlüğüyle abd demokrasisi arasında ki farkları.

Herşeye rağmen diyorum ki düşmanınızı kafasına sıkarak öldürürsünüz;

 ona onurlu bir ölüm, kendinize de savaş hukukuna riayet ödülünü verirsiniz.

Ama böyle yaparsanız haklı olsanız bile size utanmaz ya da satılmış !! der birileri..

Linç ederek öldürdüğünüz Kaddafi artık yok. Yarın başta Fransa olmak üzere, abasının altında ki sopayı saklayanların sopalarını gördüğünüz de başkası için göstermediğiniz merhameti kendiniz için talep edecek yüzünüz olmalı.

Adem Tuzcu

YORUMLAR
 • turgay şeker   

  evet libyalıları bundan sonra göreceğiz zaman gösterecek ırakı gördük.kaddafi böyle ölmemeliydi diyorum.muhaliflerin nekadar basit bir yönetim anlayışı bu mu acaba yargılamak yerine neden böyle linç edildi şahsım olarak ben acıdım acımak allaha mahsusu ama yargılanıp idam edilse acımazdım ama bir insanı alıyosun kalabalığı narasına bağırarak linc etmek bilmiyorum bana göre doğru deil.ben şunu gördüm kısacası nehirdeki timsahın dişlerini görüyorum

 • Gökhan Şimşek   

  Kaddafi'nin linç edilmesi, yıllarca sürecek bir işgalin açılış şarkısı değildir umarım. Bu adam, bunu hak etmedi.

 • İsmet sipahi   

  http://www.haber7.com/video-galeri.php?cID=14988 bu da başka bir açı...

 • egmn arı   

  ABİ NE GÜZEL YAZMIŞSIN ELLERİNE YÜREĞİNE SAĞLIK...

Diğer Başlıklar