Ana Sayfa  /  Kim Kimdir?  /   Hasan Gezer
  • Facebook da Paylaş
  • 07-06-2013
  • 0 yorum
  • 5036 okunma
 Hasan Gezer

1970 yılı Eylül ayında Mersin’in şirin ve tarihi ilçesi Mut’a bağlı Göksu Beldesi Kıravga Mahallesi’nde bahçesinde iki çınar ve bir pınar bulunan kibrit kutusu misali -şimdi virane olan- şiir gibi bir mekanda tan vakti, şiir eksenli hayat yolculuğuna başladı. İlk ve orta öğrenimini Mut' da, yüksek öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 2001 Yılında Mutlular Kültür Ve Dayanışma Derneği'nin kurucular kurulu arasında yer aldı ve o kuruluşundan bu yana yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir.

Ayrıca 2002 yılında kurulan Alternatif Düşünce Platformu'nun kurucu başkanlığını yapmıştır. Bir çok dergide, ulusal gazete ve televizyonlarda, ajanslarda reklamcılık yaptı. Gazete çıkardı adına Kültürkent İstanbul dedi. Aynı gazetenin başyazarlığını ve Yazı İşleri Müdürlüğünü üstlendi. Başka İstanbul Gazetesi “Nesnel Eksen” köşesinde günlük yazıları yayımlandı.

Çeşitli gazete ve dergilerde deneme yazıları ve şiirleri yayınlandı. 2002 Yılında “Umudun Menzili” adlı şiir kitabı yayımlandı; 2003 Yılında yayımlanan “Tarih ve Tarımıyla Mut” adlı -ortak çalışma- araştırma kitabının yazarları arasında yer aldı. Hasan Gezer, farklı gazete ve dergilerdeki kimi yazı ve şiirlerini Ergün Mecitoğulları müstear ismiyle imzalamıştır.

Sen
Özgürlüğüm müydün
Efsaye...
Baharda nisan yağmuru
Temmuz'da deniz köpük köpük
Ağustos'da gölgelik
Eylül'de bir yel serince
Ayrılıkta ılık bir buse
Susuzluğuma yetişen pınar
Öfkeli bir kışın baharı mıydın?
Şehirde aldığım temiz nefes
Yorgunluğumun akşam çayı
Anam mı, bacım mı, sevdiceğim mi
Yaşlı dünyadan beni kanatlarına alacak latif miydin
Efsaye...
Sen kimdin, neydin?
Düşüm mü, hülyam mı?

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Başlıklar